Байерн
Снимка: twitter.com/FCBayernEN

Байерн разцепи Айнтрахт на старта на Бундеслигата

Шампионът на Бундеслигата Байерн Мюнхен започна безцеремонно защитата на титлата си. Баварците разцепиха Айнтрахт във Франкфурт с 6:1 в първия мач от новия сезон в Бундеслигата.

Тимът на Юлиан Нагелсман демонстрира великолепен футбол срещу носителя на трофея от Лига Европа. И то без Роберт Левандовски, който по същото време беше представен на „Камп Ноу“.

В Айнтрахт се разписаха Джамал Мусиала на два пъти и по веднъж Йошуа Кимих, Бенжамен Павар, Садио Мане и Серж Гнабри. Почетното попадение за орлите вкара Коло Муани.

Мачът на „Дойче Банк Парк“ започна с гол на Кимих от пряк свободен удар още в петата минута. Само шест минути по-късно Павар покачи на 0:2 след добавка при удар на Томас Мюлер. Тута удари греда за Айнтрахт, но след половин час игра всичко свърши. Тогава Гнабри изведе Мане и той вкара първия си гол в Бундеслигата. В 35-ата минута вече беше 0:4. Мюлер изведе Мусиала на празна врата и той не сбърка. Малко преди почивката Мюлер записа още една асистенция – този път към Гнабри за 0:5.

Второто полувреме започа с отменен гол за Айнтрахт, дело на Якич. Все пак в 64-ата минута Коло Муани се разписа за 1:5. Той се възполва от грешка на Мануел Нойер, който опита да дриблира покрай него. Малко преди края Мусиала беше изведен от Сане за 1:6 в полза на Байерн.