Б36 Торсхавн
Снимка: instagram.com/b36torshavn/

Б36 Торсхавн чака ЦСКА-София в Лига Европа

Б36 Торсхавн ще се изправи срещу ЦСКА-София, ако червените се класират напред. Довечера ЦСКА-София приема БАТЕ Борисов във втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Отборът от Фарьорските острови вчера елиминира драматично уелския ТНС. Мачът завърши 1:1 в редовното време, 2:2 в продълженията и 5:4 след изпълнение на дузпи.

Михал Пжибилски изведе Б36 напред в началото на втората част, но Лио Смит възстанови паритета десетина минути преди края. Така се стигна до продълженията, в които Дийн Еб направи обрата пълен. В заключителните мигове обаче Стефан Радосавлевич изравни за 2:2, което означаваше дузпи. В тях Б36 Торсхавн показа по-здрави нерви и продължи напред.

За следващата фаза на Лига Европа се класираха още нидерландският Вилем II и полският Лех Познан. Вилем II отнесе Прогрес Нийдеркорн с 5:0 в Люксембург. Лех пък победи шведският Хамарби с 3:0 като гост.