Уотфорд - Челси, Азар
Азар е спънат за дузпата за втория гол

Азар: Искам да съм легенда като Лампард, Дрогба и Тери

Еден Азар заяви, че иска да стане легенда на Челси. Това се случи, след като вкара два гола за успеха над Уотфорд с 2:1. Така той мина границата от 100 попадения за клуба. Сините пък се събраха две точки аванс пред Арсенал в битката за място в Топ 4. Те имат 40, Арсенал – 38. Трети в класирането е Манчестър Сити с 44.

Белгиецът стана едва 10-ият футболист на Челси, стигнал тази кота. Той има 101 гола в 322 мача за клуба. Той откри резултата в края на първата част. Уотфорд обаче отвърна мигновено – Холебас намери Роберто Перейра, който изравни с удар от воле.

Нова грешка на стършелите след почивката доведе до 1:2. Азар получи топката в наказателното поле, мина покрай Фостър и той го фаулира. Реферът Мартин Аткинсън отсъди дузпа, която белгиецът реализира.

Азар: Сега искаме повече

„Има над 100 гола за клуба, което е невероятно. Но сега феновете, треньорите и самият аз искаме повече“, каза белгиецът. Той изведе Челси до титлата през 2015-а и 2017-а. През есента той говори за желанието си да отиде в Реал Мадрид, но явно продължава да избира сините. „Искам да вкарам още голове и да се превърна в легенда. Като Франк Лампард, Дидие Дрогба или Джон Тери“, завърши Азар.

Брайтън - Арсенал
Голът на Обамеянг не бе достатъчен на Арсенал
Брайтън спря Арсенал

По-рано Арсенал не успя да победи Брайтън и направи само 1:1. Двубоят започна по отличен начин за артилеристите, които откриха още в седмата минута. Точен бе Пиер-Емерик Обамеянг, изведен от Александър Лаказет. Попадението на габонеца е номер 13 от началото на сезона в Премиършип. Така той излезе еднолично на върха в голмайсторската ранглиста. Домакините изравниха в 35-а минута чрез Юрген Локадия. През второто полувреме Арсенал натискаше, но така и не успя да вкара втори гол.