Аякс - Тотнъм

Тотнъм е на финал след невероятно 3:2 над Аякс

След нова драматична вечер в Шампионската лига Тотнъм се класира на финал. Това стана след невероятна победа с 3:2 над Аякс в Амстердам. Холандците поведоха с 2:0 след първото полувреме. Лукас Моура обаче вкара хеттрик за шпорите след почивката. Те влязоха в историята, като стигнаха до първия си финал за КЕШ/Шампионска лига. И то като първият английски отбор, записал победа след пасив от 0:2 в елиминации.

Съперник в битката за трофея е Ливърпул, който вчера направи невероятен обрат срещу Барселона, за да спечели с 4:3. Двубоят за трофея е на 1 юни в Мадрид. Тотнъм е 40-ият различен клуб, който ще играе на финал в турнира. Мърсисайдци имат девет.

Аякс доминира през първото полувреме

Домакините откриха още в петата начало. Капитанът Матайс де Лихт засече центриране и вкара с глава за 1:0. Така 19-годишният защитник стана едва четвъртият тийнейджър, разписал се на полуфинал в турнира. Малко по-късно завърналият се след наказание Сон уцели греда за гостите.

Холандците продължиха да нападат и стигнаха до втори гол. Зийех се разписа за 2:0 в 35-ата минута с великолепен далечен удар с левия крак. Асистенцията бе на Тадич.

Тотнъм вкара два гола за 204 секунди

Мениджърът на шпорите Маурисио Почетино заигра ва банк и на почивката извади защитник, за да пусне нападател. Фернандо Йоренте обаче нямаше особено много шансове. За сметка на това Лукас Моура се разписа на два пъти в разстояние на 204 секунди. Той вкара в 55-а минута, за да намали пасива на лондончани. А в 59-ата изравни – 2:2 и общ резултат 3:2.

След попадението и двата тима имаха доста положения. Аякс дори уцели греда, Вертонген изпусна от чиста позиция. Имаше и пет минути добавено време, но нов гол не падна.