Венло - Аякс

Аякс подобри рекорд с победа с 13:0 – ВИДЕО

Аякс постигна паметен резултат – немислимото 13:0 над ВВВ Венло в мач от шестия кръг на Ередивизи. Ласин Траоре вкара пет гола и добави още три асистенции.

Тимът на Ерик тен Хаг поведе с четири гола още през първото полувреме. Две попадения вкара Ласин Траоре, по едно добвиха Душан Тадич и Юрген Екеленкамп.

Малко след почивката Кристиан Кум от Венло беше изгонен, а играчите не Аякс не показаха милост. Тимът от Амстердам вкара още цели девет гола – три на Траоре, два на ветерана Клаас Ян Хунтелар, и по един на Антони, Дейли Блинд, Екеленкамп и Лисандро Мартинес.

Победата е най-голямата в историята на Ередивизи. предишната пак беше на Аякс – 12:1 над Витес през 1972-а.

С този успех колосът от Амстердам излезе начело в класирането с 15 точки, две повече от втория ПСВ Айндховен, който утре гостува на Витес.