Лудогорец - Аякс
Снимка: twitter.com/afcajax

Аякс отнесе Лудогорец с 4:1 в Разград

Аякс си направи разходка за 4:1 над Лудогорец в Разград. Това беше първи мач от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Загубата и показаното пращат зелените в Лигата на конференциите. Сблъсъкът обаче все пак има и реванш – след седмица в Амстердам.

Голямата звезда на гостите Мохамед Кудус вкара хеттрик във вратата на българския шампион. Той се разписа в 15-ата, 18-ата и 50-ата минута на срещата. Четвъртият гол за Аякс бе дело на Брайън Броби в 40-ата минута.

Лудогорец стигна до почетното попадение в 69-ата минута, когато Оливие Вердон бе точен от дузпа. Въпреки това попадение загубата е най-тежката за зелените като домакин в Европа. Тя е първа като домакин за тима в осем срещи

Резултатът в полза на Аякс можеше и да е още по-сериозен. Нидерландският тим обаче просто спря да играе след паузата.