Динамо - Аякс
Клаас Ян Хунтелаар пак ще играе в Шампионската лига

Аякс, Йънг Бойс и АЕК стигнаха групите на Шампионската лига

Аякс, Йънг Бойс и АЕК стигнаха групите на Шампионската лига. Трите тима се справиха със съперниците си в плейофите и чакат жребия в четвъртък.

Вербич получава шут в лицето от десния бек на Аякс Мазрауи
Аякс се завръща в групите след 4 години

Холандският колос направи 0:0 в Киев и с общ резултат 3:1 отстрани Динамо. Грандът от Амстердам имаше шанс да поведе още в 14-а минута, но Душан Тадич изпусна дузпа. Гостите имаха пълна доминация и отправиха общо 28 удара по посока на вратата на съперника, но не вкараха гол. Аякс стига до груповата фаза след четиригодишно прекъсване. Освен това клубът е последният от Ниската земя, успял да стигне мечтания етап след плейоф. Предишният път бе преди осем години, пак с успех над Динамо Киев.

Йънг Бойс

Йънг Бойс ще дебютира в групите

Йънг Бойс стигна за първи път до тази фаза. Швейцарският шампион се справи с Динамо Загреб с общ резултат 3:2. Хърватите поведоха още в самото начало на реванша с гол на Изет Хайрович. През второто полувреме обаче Йънг Бойс шокира тима от Загреб само за две минути. Първо Гийом Оро изравни от дузпа в 64-а минута. Две по-късно пак той се разписа за 1:2 след асистенция на Грегори Вютрих. Това бяха голове номер 5 и 6 за 34-годишният французин през сезона.

АЕК

АЕК трепери срещу МОЛ Види

АЕК изстрада успеха си срещу МОЛ Види. След 2:1 в първия мач, гръцкият шампион направи 1:1 в реванша с унгарците. Жълто-черните поведоха с 1:0 в началото на второто полувреме с гол от дузпа на Мандалос. МОЛ Види, който отстрани Лудогорец кръг по-рано, обаче изравни десет минути по-късно. Лоик Него направи 1:1 след пас на Данко Лазович. В 80-ата минута Елдер Лопеш получи директен червен картон. Реферът Симон Марчиниак даде десет минути добавено време, в които бе изгонен още един футболист на АЕК – Марко Ливая. Домакините обаче удържаха до края.