Челси
Маурицио Сари е едва петият мениджър на Челси, започнал с три победи. Другите са Антонио Конте, Карло Анчелоти, Гуус Хидинк и Жозе Моуриньо

Автогол в края донесе победа на Челси в Нюкасъл

Челси срази Нюкасъл с 2:1 като гост на „Сейнт Джеймсис Парк“ и продължава без загубена точка. Сините надвиха свраките с победен гол в 87-ата минута на мача от третия кръг на Премиършип. Освен Челси, с пълен актив от девет точки, засега са Ливърпул и Уотфорд.

Тотално надмощие на Челси

Столичани доминираха и имаха 82% владеене на топката. Жоржиньо имаше 158 точни подавания от 173 опитани. Нюкасъл общо имаше 131 точни паса.

Положения пък пропуснаха Педро, Аспиликуета и Мората. Челси дори уцели греда в 72-ата минута след далечен удар на Антонио Рюдирер. След това само за 11 минути паднаха и трите гола. Първият дойде от пресилена дузпа за нарушение срещу Маркос Алонсо. Зад топката застана Еден Азар и със силен удар даде преднина на Челси – 0:1 в 76-а минута. Така белгиецът откри головата си сметка в първия си мач като титуляр след Мондиал 2018.

Съмнителен гол за Нюкасъл

Нюкасъл изравни в 83-ата минута чрез Хоселу. И този гол обаче бе съмнителен – авторът на асистенцията ДеАндре Йедлин удари с лакът в лицето Оливие Жиру, преди да подаде към Хоселу.

Йедлин обаче се превърна в антигерой само четири минути по-късно. Тогава след подаване на Маркос Алонсо американецът отклони топката в собствената си врата за 1:2. Успехът бе първи за сините на „Сейнт Джеймсис Парк“ от 2011-а година насам.

Исторически успех за Уотфорд

Стършелите победиха Кристъл Палас с 2:1 на „Викаридж Роуд“ и показаха, че незаслужено са слагани в групата на аутсайдерите. Аржентинският полузащитник Роберто Перейра вкара за 1:0 в 53-ата минута, като това бе трети гол за него от началото на сезона. Хосе Холебас удвои в 71-ата, макар и да изглеждаше, че иска да центрира, а не да стреля. Кристъл Палас успя да върне един гол чрез Уилфрид Заха в 78-ата минута. Той стана най-резултатният играч в историята на орлите във Висшата лига. Заха има 24 гола – един повече от Крис Армстронг.

Така за първи път в своята история Уотфорд спечели първите си три мача от новия сезон. Палас пък записа загуба на „Викаридж Роуд“ за първи път от 2009-а насам.