Австрия
Снимка: twitter.com/oefb1904

Австрия си уреди мач с Италия на „Уембли“

Австрия си уреди мач с Италия на „Уембли“ в осминафиналите на Евро 2020. Австрийците за първи път в своята история успяха да прескочат групите. Те завършиха втори в своята, след като в директен спор надвиха Украйна с 1:0.

Единственият гол вкара Кристоф Баумгартнер – той се разписа в 21-ата минута. 21-годишният халф на Австрия стана и най-младият голмайстор в Евро 2020. Той обаче беше сменен 12 минути след попадението. Причината беше удар в главата, който той получи преди да се разпише.

Иначе срещата в Букурещ не предложи зрелище, а много битка. Двата тима отправиха общо пет точни удара – един за Украйна и четири за австрийците.

Украинците остават трети с три точки и голова разлика -1. Те ще трябва да изчакат резултатите от останаите групи, за да разберат дали ще продължат на елиминациите. На Евро 2016 от четири тима с по три точки два продължиха напред, включително шампионът Португалия, а два отпаднаха.

Двубоят на австрийците с Италия е в събота. Той ще сложи край на чакане от 67 години за участие в елиминации. Последното такова беше на Мондиал 1954. На световните финали през 1978 и 1982-а Австрия също мина първата групова фаза, но тогава това означаваше участие в нови групи.