Аугсбург - Борусия Дортмунд

Аугсбург удари Борусия Дортмунд и излезе първи

Борусия Дортмунд загуби изненадващо за първи път през новия сезон още във втория кръг. Жълто-черните паднаха с 0:2 в Аугсбург. С трите точки баварците се качиха на върха в класирането в Бундеслигата. Аугсбург е единственият отбор с пълен актив до момента.

Борусия натисна много сериозно в началото, но не успя да вкара гол. За сметка на това Аугсбург търпеливо изчака своя момент и в края на първата част вкара за 1:0. Попадението беше дело на централния защитник Удуокай.

Десет минути след паузата Даниел Калиджиури покачи на 2:0. Бившият играч на Шалке 04 беше изведен по отличен начин сам срещу Бюрки и не пропусна да отбележи.

В друг мач между отбори с претенции Байер Леверкузен и Лайпциг направиха 1:1. Двата гола паднаха в разстояние само на шест минути. Форсберг откри в 14-ата минута, Демирбай изравни малко по-късно. И двете попадения бяха много красиви – със силни удари от далечна дистанция.