Аугсбург най-накрая спечели, Щутгарт не успя

Аугсбург - Майнц
Финбогасон вкара три гола в снега

Аугсбург сложи край на серията си от 10 мача без победа в Бундеслигата, като се справи комфортно с Майнц с 3:0. И трите гола за домакините вкара Алфред Финбогасон.

Две дузпи – два гола за Аугсбург

Баварците започнаха изключително силно и стигнаха до гол още в осмата минута. Брозински игра с ръка, а Финбогасон вкара за 1:0 от бялата точка. Веднага след това Грегорич и Хан имаха положения, но пропуснаха. В 32-а минута Финбогасон имаше нов шанс, но Мюлер спаси. При последвалия ъглов удар Ниаките игра с ръка – втора дузпа. Исландецът нямаше проблеми и вкара за 2:0. Това бе осма реализира дузпа в кариерата му. И общо 17-а за игра с ръка през този сезон – вече с две повече, отколкото през миналия. Майнц имаше още грижи – Лаца напусна контузен, а в четвъртата минута на добавеното време Финбогасон имаше шанс за хеттрик, но пропусна.

Девет минути след паузата обаче нападателят все пак се разписа за трети път. Грегорич изведе Моравек, той пусна към Финбогасон и 3:0. Перфектен подарък за исландеца два дни след 30-я му рожден ден. Това бе четвърти хеттрик в кариерата му и втори през сезона. Той вече има 10 попадения в 13 срещи.

Щуро дерби между Щутгарт и Фрайбург

В последния мач от кръга Щутгарт и Фрайбург направиха 2:2 в дербито на Баден-Вюртемберг. Така обаче и двата отбора продължават без победа през 2019-а.

Гостите откриха още в 4-ата минута чрез Хаберер, изведен от Петерсен. Фрайбург имаше още няколко положения, но не стигна до втори гол. И загуби Мануел Гулде заради травма. Той бе сменен от дебютанта Кевин Шлотербек. Марио Гомес пък влезе в игра за домакините след паузата. Гостите обаче продължаваха да играят по-добре, да създават положения и да ги изпускат.

Драматичните последни 15 минути

И бяха наказани четвърт час преди края. Гонсалес изведе Инсуа и аржентинецът направи 1:1. Осем минути нов пас на Гонсалес доведе до обрат – 2:1 след гол на Дидави. Четири минути по-късно Марио Гомес получи първия червен картон в кариерата си и остави Щутгарт с човек по-малко. А в четвъртата минута на добавеното време Нидерлехнер изравни – 2:2.