Аугсбург - Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayern

Аугсбург излъга Байерн в баварското дерби

Аугсбург надви шампиона Байерн с 2:1 в баварското дерби от Бундеслигата. Поражението е второ за тима на Юлиан Нагелсман през сезона. Домакините поведоха набързо с 2:0, после Левандовски върна един гол, но въпреки натиска след почивката шампионите загубиха.

Гостите имаха първи шанс в седмата минута, но Ричардс стреля слабо и неточно. Аугсбург откри в 23-ата минута. Яго проби отляво и центрира, Ернандес изби, но топката стигна до Мадс Педерсен. Той вкара за 1:0 и реализира първия си гол в елита.  Десетина минути по-късно Мануел Нойер, играещ в своя мач номер 450 в Бундеслигата, получи втори гол. Зекири отне от Забитцер в центъра, намери Яго, а той центрира за Андре Хаан, който покачи на 2:0. Хан се разписа за първи път през сезона.

Само две минути по-късно – в 38-ата минута – Байерн намали пасива си. Павар центрира отдясно, а Мюлер продължи с пета към Левандовски. Той от движение вкара за 2:1 и вече има 14 попадения през сезона. И общо 18 гола в 22 срещи с този съперник.

Мюлер пък отбеляза своя мач номер 600 за клуба с асистенция. Повече от него за баварците имат само Сеп Майер и Оливер Кан.

Байерн натисна през второто полувреме и Гумни неволно свали за Левандовски, но той не уцели вратата. Малко по-късно Горетцка от десетина метра стреля над вратата. Домакините заиграха с петима в защита, а Байерн задържаше топката в близо 80% от времето. Положения за изравняване се откриха пред резервата Дейвис и Левандовски, но те ги пропуснаха.

Байерн продължава да е лидер в класирането с 28 точки. Вторият Борусия Дортмунд е с четири назад, като днес приема Щутгарт. Аугсбург е 15-и с 12 точки.

Аугсбург взе трета победа в дербито, като и в трите случая треньор е Маркус Вайнцирл, макар и в различни периоди. В предишните два обаче Байерн вече си беше осигурил титлата.