Атлетик Билбао - Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид загуби в Билбао – ВИДЕО

Атлетико Мадрид допусна нова грешна стъпка в битката за титлата в Испания, след като падна в Билбао. Баските спечелиха с 2:1 – първи успех от шест мача насам.

На „Сан Мамес“ тимът на Диего Симеоне владеше топката, но домакините се възползваха от своите шансове. Алекс Беренгер даде преднина на баските още в осмата минута. После Облак на два пъти попречи на Атлетик да вкара втори гол.

Атлетико натискаше, но успя да изравни чак в 77-ата минута. Голът вкара централният защитник Стефан Савич, който се разписа за първи път от почти четири годнини. Четири минути преди края на редовното време обаче Иниго Мартинес реши изхода от двубоя. Той вкара след корнер за 2:1 в полза на баските.

Атлетико Мадрид остава начело в класирането със 73 точки, но третият Барселона има 71 точки и мач по-малко. На второ място е Реал Мадрид със 71 точки. Дюшекчиите имат само две победи в пет кръга.

Четвърти е Севиля със 70 точки. Вчера андалусийци надвиха с 2:1 Гранада. Така Севиля си осигури място в следващото издание на Шампионската лига.