Атлетико Мадрид
Снимка: twitter.com/atleti

Атлетико взе градското дерби с Реал

Атлетико спечели градското дерби на Мадрид, след като победи Реал с 1:0. Двубоят беше от 35-ия кръг на Ла Лига.

Дюшекчиите очаквано не направиха шпалир на шампиона. Единственото попадение в двубоя пък беше реализирано от Яник Караско. Той се разписа от дузпа в 40-ата минута, която беше отсъдена за нарушение срещу Матиас Куня.

Карло Анчелоти излезе с експериментален състав. Той беше направил седем промени в титулярите спрямо тези, с които започна срещу Манчестър Сити.

Домакините изпуснаха още няколко шанса да вкарат втори гол. Гризман, Куня и Корея застрашиха Люнин, но не успяха да го преодолеят. Караско пък уцели и греда.

Реал подобри представянето си с влизането в игра на Винисиус Жуниор след почивката. Белия балет обаче не изглеждаше особено притеснен от това, че пада.

С успеха Атлетико събра 64 точки – една по-малко от третия Севиля и шест пред петия Бетис. До края остават три кръга.