Атлетико - Атлетик Билбао

Атлетико се изравни с Барса на върха в Испания – ВИДЕО

Атлетико Мадрид надигра у дома Атлетик Билбао с 2:0 в късния съботен двубой от десетия кръг в Ла Лига. Така дюшекчиите се изравниха с Барселона на върха в класирането, като изпревариха Реал Мадрид. Барса и Реал трябваше да играят един срещу друг този уикенд. Ел Класико обаче бе отложено заради протестите в Каталуния и ще се играе през декември.

Атлетико стигна до успеха с по един гол в двете полувремена. Резултатът откри Саул Нигес в 28-та минута. Алваро Мората оформи крайното 2:0 малко след изтичането на един час игра. Това бе първи гол за Мората от първия кръг на сезона насам. И двете асистенции бяха дело на Анхел Кореа, заменил в стартовия състав Диего Коста.

Гостите от Билбао имаха няколко добри положения, но не успяха да преодолеят Ян Облак.