Атлетико

Атлетико разгроми Селта с 4:0

Атлетико (Мадрид) постигна разгромна победа като гост над Селта с 4:0 в мач от третия кръг на Примера дивисион. Главна роля за успеха на „дюшекчиите“ имаше Антоан Гризман.

Първо французинът асистира на Коке за първото попадение в 53-ата мин. Кевин Гамейро в 72-ата мин. направи огромен пропуск, когато заобиколи вратаря и на уцели празната врата. Броени секунди по-късно обаче след бързо хвърлен тъч Саул се обърна и центрира, а Гризман с глава направи 2:0, за да донесе успокоение на гостите.

9 минути преди края ново центриране, но този път на Хуанфран отдясно даде възможност на Гризман да се измъкне от Систо и да вкара втория си гол с глава за 3:0.
grizman
Крайният резултат пък беше оформен от Анхел Кореа минута преди края след центриране на Коке.

С успеха Атлетико (Мадрид) събра пет точки и се изкачи до 4-ото място в класирането преди другите мачове от кръга. Селта пък е с три поредни загуби на дъното без точки.