Атлетико Мадрид - Барселона

Атлетико победи Барселона за Суперкупата

Атлетико Мадрид обърна Барселона с 3:2 и се класира за финала за Суперупата на Испания. Съперник на дюшекчиите там ще бъде Реал Мадрид. Белия балет победи ден по-рано Валенсия с 3:1. Сблъсъкът за трофея е в неделя от 20:00 часа.

Всичките голове на двубоя в Саудитска Арабия паднаха през второто полувреме. Коке откри още в началото за Атлетико. Меси обаче вкара за 1:1 – първи негов гол през 2020-а. А после Антоан Гризман обърна резултата до 2:1 след удар с глава.

Алваро Мората вкара от дузпа за 2:2. А дюшекчиите отново поведоха чрез Корера. Неговият удар бе твърде силен за Нето и му донесе четвърто попадение през сезона.

Във вторите 45 минути имаше още доста любопитни събития. Гол на Меси бе отменен от ВАР заради игра с ръка. А в самия край Пике имаше отлична възможност да вкара за 3:3, но стреля над гредата.