Гранада - Атлетико Мадрид

Атлетико направи нова крачка към титлата – ВИДЕО

Атлетико Мадрид се върна на победния път в Ла Лига, след като в 23-я кръг победи Гранада с 2:1. Преди дни столичани направиха 2:2 със Селта.

Всички три попадения в срещата паднаха след почивката. Преди нея Луис Суарес удари греда. Маркос Йоренте откри в 63-та минута след асистенция на Коке. Малко след това Янхел Ерера възстанови равенството. Анхел Кореа се превърна в герой за дюшекчиите с попадението си в 74-та минута. Асистенцията беше на направилия страхотен мач Йоренте.

Атлетико води с осем точки пред Реал Мадрид, който е с мач повече от градския си съперник и в неделя приема Валенсия. Гранада е осми с 30 точки.

Севиля пребори трудно Уеска

Севиля надви трудно новака Уеска с 1:0. Домакините срещнаха сериозна съпротива, но спечелиха след гол на Мунир Ел Хадади. Той се разписа след асистенция на Оливер Торес.

Новаците отправиха повече точни удари по посока вратата, но не успяха да преодолеят Ясин Буну. Севиля измести временно от третата позиция Барселона с 45 точки – две повече от каталунците, които по-късно приемат Алавес. Уеска остава последен с 16 точки.

За Севиля следва домакинство над Борусия Дортмунд в осминафиналите на Шампионска лига. После отборът на Юлен Лопетеги гостува на Осасуна.