Атлетико надви Селта в трилър с красиви голове (СНИМКИ)

Атлетико (Мадрид) победи Селта с 3:2 в последния мач от неделната програма на Ла Лига. В двубой, който блестеше с високо темпо, емоции и красиви изпълнения, „дюшекчиите“ спечелиха победата с два гола след 85-ата минута.

Atletico Madrid vs Celta Vigo

Успехът върна отбора на Диего Симеоне на 4-ото място, на 4 точки зад Севиля. Селта е в средата на таблицата и с все по-малки шансове да се пребори за участие в Лига Европа.

Двубоят ще се запомни с двата изключително красиви гола на домакините, отбелязани от Фернандо Торес и Яник Ферейра Караско. Торес обаче пропусна и дузпа преди почивката, което можеше да се окаже фатално за „дюшекчиите“. Мачът започна с минута мълчание в памет на жертвите от трагедията на стадиона в Ангола.

Още в 6-ата минута вратарят Мигел Анхел Моя боксира лошо топката и я прати на пътя на Густаво Кабрал, който откри резултата.

Отговорът на домакините дойде 5 минути по-късно, когато Фернандо Торес отбеляза един от най-красивите голове в кариерата си.  „Ел Ниньо“ получи топката пред наказателното поле, с гръб към вратата и с прецизен прехвърлящ  удар през глава прехвърли стража на Селта Серхио Алварес.  Така Торес вкара петия си гол от началото на сезона и трети поред сред двата гола срещу Леганес.

В 29-ата минута Ферейра Караско нахлу в наказателното поле и бе повален от Факундо Ронкалия, а съдията Ернандес Ернандес отсъди дузпа. Торес стреля силно, но уцели напречната греда. Това бе трета поредна пропусната дузпа, след тази на Гризман срещу Леганес и на Гамейро срещу Барселона в мача за Купата през седмицата.

epa05789104 Atletico Madrid's Belgian midfielder Yannick Ferreira-Carrasco (L) in action against Hugo Mallo (R) of Celta Vigo during the Spanish Primera Division soccer match between Atletico Madrid and Celta Vigo at Vicente Calderon stadium in Madrid, Spain, 12 February 2017. EPA/JUANJO MARTIN

Мачът вървеше равностойно, а в 78-ата минута шведският таран Джон Гуидети засече подаване на датската резерва Даниел Вас и изведе гостите напред. Но, това не бе всичко.

epa05789211 Celta Vigo's Swedish striker John Guidetti celebrates after scoring the 2-1 lead during the Spanish Primera Division soccer match between Atletico Madrid and Celta Vigo at Vicente Calderon stadium in Madrid, Spain, 12 February 2017. EPA/JUANJO MARTIN

В 85-ата Караско се реваншира с брилянтен гол от границата на наказателното поле за 2:2. Белгиецът  посрещна от воле отбита топка и не остави никакъв шанс на вратаря Алварес. Три минути по-късно Антоан Гризман направи пълен обрат, вкарвайки от 3 метра за 3:2 след асистенция на Гамейро, който умело свали топката за своя сънародник след центриране на резервата Анхел Корея.