Атлетико Мадрид започна с 1:1 във Валенсия – ВИДЕО

Атлетико Мадрид започна с равенство във Валенсия новия сезон в Испания. Това бе сбъсък между втория и четвъртия от миналото първенство.

Шампионът на Европа откри резултата в 26-а минута чрез Анхел Кореа. Аржентинецът се възползва от отличен пас на Антоан Гризман, за да прати топката в мрежата. Диего Коста имаше две положения да вкара втори гол за столичани, но не успя да преодолее Нето.

Валенсия - Атлетико
Кореа бележи първия гол пред погледа на Диего Коста
Валенсия изпуска Атлетико след почивката

Пропуските бяха наказани в началото на второто полувреме. Тогава Диего Годин сбърка, а бразилецът Родриго направи 1:1. Домакините продължиха да играят по-добре и в края изпуснаха победата. Дебютиралият за Валенсия Миши Батшуай изведе Даниел Вас, но Облак спаси удара му.

Родриго изравнява резултата
Атлетик Билбао победи Леганес с 2:1

В късния мач в понеделник Атлетик Билбао надделя над Леганес с 2:1 с гол в добавенето време. Преди 40 000 зрители на „Сан Мамес“ домакините поведоха с гол на Перу Ноласкоайн в 27-ата минута. Гостите отговориха с попадение на Жонатан Силва шест минути по-късно. Атлетик нападаше, но стигна до успеха чак чрез Икер Мунуаин в продължението на мача.