Реал Сосиедад - Атлетико Мадрид
Ян Облак гледа тъжно след първия гол във вратата си

Атлетико Мадрид загуби, Барса е на победа от титлата

Атлетико Мадрид загуби с 0:3 визитата си на Реал Сосиедад, като записа най-тежката си загуба през сезона. Поражението доближи Барселона на само една победа от титлата. Трофеят може да бъде спечелен на 29-и април срещу Ла Коруня.

Отборът на Диего Симеоне бе далеч от обичайното си ниво и напълно заслужено загуби. Антоан Гризман докосна топката едва 23 пъти, само веднъж в наказателното поле на съперника. Резултатът бе открит от Вилиан Хосе след подаване на Аднан Янузай. Така той стана първият футболист, разписал се за два различни клуба срещу Атлетико този сезон. Само Меси (5) и Роналдо (4) имат повече попадения от неговите три във вратата на Ян Облак. Резервата Хуанми покачи на 2:0 в края на втората част, а в добавеното време той се разписа и за 3:0.

Рекорд за Реал Сосиедад

Това бе четвърти пореден мач без допуснат гол за баските, всичките след идването на Иманол Алгуакил. Тимът няма подобна серия от началото на новия век.