Атлетико Мадрид се изкачи на върха в Испания – ВИДЕО

Атлетико Мадрид победи с 2:0 Реал Сосиедад в среща от 10-ия кръг в Испания. Дюшекчиите са новият временен лидер в Примера с точка аванс пред шампиона Барселона и Еспаньол. Барса обаче ще си върне първата позиция при успех в неделното Ел Класико срещу Реал Мадрид.

Атлетико - Реал Сосиедад

Баските играха доста дефанзивно и рядко стигаха до опасности пред вратата на Ян Облак. Те така и не успяха да отправят нито един точен удар във вратата за целия мач. Атлетико пък показа добра реакция след загубата с 0:4 от Борусия Дортмунд в Шампионската лига. Поражението бе най-тежкото за мадридчани под ръководството на Сиемеоне. Дюшекчиите стигнаха до гол в края на първата част. Анхел Кореа центрира и Диего Годин засече с глава за 1:0.

Луис Фелипе празува попадението си за 2:0
Още един защитник вкарва за Атлетико

Логично през втората част падна и голът на успокоението за играчите на Симеоне. Той бе реализиран от друг бранител – Филипе Луис. Защитникът влезе в началото на второто полувреме на мястото на Лука Ернандес и отбеляза за 2:0 в 61-та минута.