Атлетико Мадрид - Монако
Гризман вкарва втория гол

Атлетико Мадрид се класира напред след 2:0 над Монако

Атлетико Мадрид се класира за елиминациите на Шампионската лига, след като победи комфортно с 2:0 Монако. Дюшекчиите събраха 12 точки, докато монегаските остават с една и няма да стигнат и до Лига Европа.

Испанският тим доминираше тотално и можеше да спечели с много повече. Коке откри още във втората минута. Последваха още няколко пропуска, преди Антоан Гризман да покачи на 2:0 в 27-а минута.

Червен картон и дузпа срещу Атлетико

Гостите получиха искрица надежда, когато реферът отсъди дузпа и показа червен картон на Стефан Савич. Това се случи в 82-а минута. Наказателният удар обаче бе пропуснат от бившата звезда на дюшекчиите Радамел Фалкао. Този епизод всъщност бе от малкото добри неща за Монако. Тимът изглеждаше обезверен и без настроение, макар че в събота записа първа победа при Тиери Анри.

Локо - Галатасарай
Игнатиев прехвърля Муслера за 2:0
Локомотив Москва класира Порто и Шалке 04

В другия ранен мач Локомотив Москва взе първите си точки в тазгодишното издание на Шампионската лига. Железничарите победиха с 2:0 на свой терен Галатасарай. Загубата на турския тим класира напред Порто и Шалке 04. Райън Донк си вкара автогол в края на първото полувреме за 1:0. В началото на втората част Владислав Игнатиев направи 2:0.