Хетафе - Атлетико Мадрид
Снимка: twitter.com/atletienglish

Атлетико Мадрид наказа Хетафе за начало

Атлетико Мадрид наказа Хетафе с 3:0 в първия си мач за сезона в Ла Лига. Дюшекчиите контролираха изцяло столичното дерби.

Алваро Мората пренесе добрата си форма от предсезонната подготовка и в официалните мачове. Той вкара два гола, а Антоан Гризман добави един. Асистенциите и за трите попадения даде Жоао Феликс. Така той изравни постижение на Коке от преди девет години. Коке записа три асистенции срещу Гранада през април 2013 г., а Атлетико спечели с 5:0.

Тимът на Диего Симеоне откри резултата на „Колисеум Алфонсо Перес“ още в 15-ата минута. Жоао Феликс прокара топката към Мората и той я прати в ъгъла на вратата за 0:1.

След час игра ситуацията се повтори – Феликс изведе Мората и той реализира за 0:2. Четвърт час преди края Феликс намери Гризман в наказателното поле и французинът сложи точка на спора. В добавеното време Гризман имаше още една възможност да се разпише, но Давид Сория спаси.