Реал Мадрид - Атлетико Мадрид
Снимка: twitter.com/atletienglish

Атлетико изпусна Реал с човек по-малко

Надеждите на Реал Мадрид да защити титлата си в Ла Лига претърпяха нов удар. Белия балет направи 1:1 в дербито на Мадрид с Атлетико и изостава на седем точки от лидера Барселона. Барса обаче има мач по-малко – визита на Алмерия утре.

Атлетико дори изпусна да спечели на „Сантяго Бернабеу“ за първи път от 2016 г. насам. Дюшекчиите играха с човек по-малко половин час, след като Анхел Кореа получи директен червен картон за удар срещу Антонио Рюдигер в центъра.

Тимът на Диего Симеоне поведе в резултата 14 минути след червения картон. Разписа се Хосе Хименес с глава след центриране на Антоан Гризман. Пет минути преди края на редовното време Реал изравни, също след статично положение. Лука Модрич изпълни корнер и 18-годишният Алваро Родригес възстанови равенството. Той стана вторият най-млад голмайстор в историята на Кралския клуб.

Диего Симеоне пък постави нов рекорд на Ла Лига. Той изведе Атлетико за 425-и път като треньор и подобри 49-годишното постижение на Мигел Муньос. Муньос беше дълги години начело на Реал Мадрид, но се отказа през 1974 г. Освен това той изравни Луис Арагонес като треньорът с най-много мачове за клуба. И двамата имат по 612 срещи начело на дюшекчиите.