Атлетико излъга Валенсия и отложи титлата на Барса

Атлетико - Валенсия
Гризман бележи за 2:1

Атлетико Мадрид победи Валенсия с 3:2 и отложи временно празненствата за титла на Барселона. С успеха дюшекчиите се доближиха на 9 точки от каталунците. До края остават четири кръга. Барселона може да стане шампион в събота, ако победи Леванте на „Камп Ноу“.

Победата бе трета поред за тима на Диего Симеоне. Столичани откриха резултата в 10-ата минута чрез Алваро Мората. Той засече центриране отдясно на Хуанфран. Кевин Гамейро обаче наказа бившия си клуб за 1:1 девет минути преди паузата. Той се възползва от отличен пас на Санти Мина.

Драмата в края

Антоан Гризман отново изведе дюшекчиите напред в 49-а минута. Той изпревари ХОсе Гая след подаване на Томас Лемар.

Дани Парехо обаче изравни от дузпа в 77-а минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Саул Нигуес.

Атлетико обаче натисна здраво и далечен шут на Кореа доведе нещата до 3:2. Той влезе като резерва на мястото на Филипе Луис.