Манчестър Юнайтед - Атлетико Мадрид
Снимка: twitter.com/atleti

Атлетико изхвърли Юнайтед, Бенфика – Аякс

Атлетико Мадрид изхвърли Манчестър Юнайтед от Шампионската лига, след като спечели на „Олд Трафорд“. Дюшекчиите биха с 1:0 и с общ резултат 2:1 продължават на четвъртфинал.

Голът в Манчестър реализира Ренан Лоди в края на първото полувреме. Той засече центриране на Антоан Гризман. Играчите на Юнайтед протестираха, че са очаквали реферът да отсъди нарушение преди гола, но той не го е направил.

Юнайтед игра по-добре преди почивката. След нея Атлетико се защитаваше умело и не позволи кой знае какви опасности пред Облак. Червените дяволи все пак имаха два шанса да изравнят, но тогава Облак спаси.

Отпадането от Шампионската лига означава, че Юнайтед ще завърши сезона без трофей. Освен това заради неубедителното представяне във Висшата лига, тимът може да пропусне следващото издание на Шампионската лига.

В другия мач тази вечер Бенфика изненада Аякс и би с 1:0 в Амстердам. Първият мач в Лисабон беше завършил 2:2. Аякс доминираше, но нямаше много положения за отбелязване на гол. Бенфика вкара при контраатака в 77-ата минута. Разписа се Нуньес като това беше и единственият точен удар за орлите. Аякс отправи 16 удара към вратата, но само два от тях бяха точни.