Атлетико - Уеска

Атлетико и Барса се гонят към върха – ВИДЕО

Атлетико Мадрид и Барселона спечелиха мачовете си и продължиха преследването си по пътя към титлата в Ла Лига. Столичани имат 73 точки, Барса – 68, но и мач по-малко. Реал Мадрид е втори със 70 точки.

Анхел Кореа даде аванс на Атлетико в края на първото полувреме. За аржентинеца това беше трети гол в последните два мача. Десет минути преди края Яник Караско вкара за 2:0. И двете асистенции бяха на Йоренте. Атлетико има четири визити в шест кръга до края на сезона. Ключовият мач ще е на 8 май, когато дюшекчиите гостуват на Барселона.

Меси вкара два гола при 5:2 над Хетафе

Барселона не допусна изненада при домакинството си на Хетафе, печелейки с 5:2. Лионел Меси вкара за 1:0 в 8-та минута, но само четири по-късно Клеман Лангле си отбеляза автогол. Софиан Чакла в 28-та също намери грешната врата, за да върне аванса на Барса. Меси вкара втория си гол пет минути след това. Аржентинецът освен това удари две греди.

След паузата Енес Юнал върна надеждите на гостите след точно реализирана дузпа – 3:2. В последните пет минути обаче Роналд Араухо и Антоан Гризман направиха 5:2.