Атлетико - Хетафе

Атлетико не допусна гол от Хетафе за девета година – ВИДЕО

Атлетико Мадрид спечели градското дерби с Хетафе с 1:0. Така дюшекчиите удължиха рекордната си серия без допуснат гол срещу сините. Последният играч на Хетафе, вкарал гол на Атлетико, беше Диего Кастро. Той се разписа от дузпа през 2011-а. Оттогава дюшекчиите са вкарали 34 гола и не са допуснали.

В дербито днес за 1:0 се разписа Луис Суарес. Той вкара в 20-ата минута, след като изпревари Джене. След това Хетафе дори нямаше шанс да изравни. Луис Суарес обаче можеше да се разпише за втори път. Уругваецът засече центриране от корнер, но имаше рикошет в защитник и топката излезе извън вратата.

След почивката дюшекчиите се прибраха назад, но Хетафе не успя да затрудни Ян Облак. Така тимът подари успех на Диего Симеоне за неговия мач номер 500 начело. В този период червено-белите имат 301 победи.

С трите точки Атлетико събра 35 и продължава да е лидер в класирането. Тимът на Чоло Симеоне има три повече от втория Реал Мадрид. Освен това Белия балет е играл и мач повече.