Атлетико - Майорка

Атлетико победи с два гола на Мората – ВИДЕО

Атлетико Мадрид направи нова сериозна крачка към класиране в Топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон. Това стана след 3:0 над Майорка в първи мач от 34-ия кръг на Ла Лига.

Тимът на Диего Симеоне се представя силно след подновяването на първенството, като вече има пет победи и две равенства в седем двубоя.

На „Уанда Метрполитано“ в центъра на събитията бе Алваро Мората. Той откри резултата в 29-та минута от дузпа. В първия случай Маноло Рейна спаси, но реферът назначи пребиване. Във втория случай Мората не сбърка. Точно преди почивката той удвои преднината на своите след асистенция на Маркос Йоренте. В 79-та минута капитанът на домакините Коке оформи крайното 3:0.

По този начин Атлетико е трети с 62 точки – осем точки аванс пред петия Виляреал. Това означава, че с още три победи е сигурен участник в следващото издание на Шампионската лига. Майорка остава в зоната на изпадащите с 29 точки, пет по-малко от 17-ия Селта Виго.