Реал Сосиедад - Атлетико
Мората (вляво) не успя да вкара на Рули с крак, но го преодоля два пъти с глава

Атлетико спечели с два гола на Алваро Мората

Атлетико Мадрид спечели с 2:0 срещу Реал Сосиедад, за да продължи преследването на Барселона. Дюшекчиите са втори, на седем точки зад шампиона и лидер в класирането. Барса има 60 точки, столичани – 53. Реал Мадрид е трети с 48 точки.

И двата гола за успеха вкара Алваро Мората, и двата след удари с глава. Мората изпусна две положения, преди да открие резултата в 30-ата минута след асистенция на Годин. Три минути по-късно Коке изведе голмайстора и той се разписа за 0:2. Мората вкара и в предишния двубой на столичани – при победата с 2:0 над Виляреал. Това всъщност бе четвърти пореден успех за тима на Диего Симеоне без допуснат гол. Другите бяха 1:0 над Райо Валекано и 2:0 над Ювентус в Шампионската лига. Преди това дюшекчиите паднаха в дербито на Мадрид от Реал с 1:3.

Любопитно е, че Мората има 15 гола с глава в последните три сезона. Повече от него в големите пет първенства имат само Леонардо Паволети (17) и Кристиан Стуани (16).

Атлетико игра 30 минути с човек по-малко

В 62-а минута Коке бе изгонен с втори жълт картон. Дори и това, че гостите бяха с човек по-малко обаче не помогна на баските. Облак нямаше работа чак до 76-а минута, когато извади удар на Мерино. И така Реал Сосиедад допусна първа загуба от 10 мача насам.