Атлетико Мадрид - Реал Сосиедад

Атлетико Мадрид е все по-близо до титлата – ВИДЕО

Атлетико Мадрид направи важна крачка към първа титла на Ла Лига от 2014-а насам. Тимът победи Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 36-и кръг, който се игра на стадион „Уанда Метрополитано“. Той беше под номер 500 за Коке за дюшекчиите.

Белгийското крило Яник Караско откри резултата в 16-ата минута. Той има четири гола и четири асистенции в последните седем мача. После аржентинецът Анхел Кореа удвои преимуществото на домакините. Той се разписа в 28-ата минута след отличен пас на Луис Суарес. За Реал Сосиедад вкара Игор Субелдия в 83-ата минута.

Два кръга преди края Атлетико води в класирането с 80 точки. Барселона е на втора позиция със 76 точки. Реал Мадрид е трети със 75 точки и днес гостува на Гранада. Ако Реал не спечели, дюшекчиите ще са на победа от титлата. В оставащите два кръга тимът на Диего Симеоне играе с Осасуна и Валядолид.