Атлетико - Леванте

Атлетико бие, Севиля падна в Билбао

Атлетико Мадрид постигна минимален успех над Леванте в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Домакините имаха изявено преимущество по време на целия двубой, но стигнаха до победата чак през второто полувреме. Тогва Антоан Гризман реализира от дузпа в 57-а минута. Така той се разписа в пети пореден мач.

Дюшекчиите отправиха общо 16 удара към вратата на Ойер. Леванте също имаше своите положения за гол в края на срещата. Изстрелите на Рубен Рокина и Жейсон обаче бяха блокирани. Така тимът на Диего Симеоне се приближи на две точки от лидера Барселона, който играе по-късно срещу Ейбар.

Атлетик победи Севиля с 2:0 с два гола на Иняки Уилямс

Атлетик Билбао пък победи с 2:0 Севиля. Двубоят на „Сан Мамес“ започна по-добре за домакините, които поведеха в 23-та минута. Голът бе дело на Иняки Уилямс, който получи асистенция от Иниго Кордоба.

Атлетик Билбао - Севиля
Иняки Уилямс е спрян от Симон Кяер

През второто полувреме отново Уилямс вкара за 2:0. Това се случи в 84-та минута, като този път подаването бе на Дани Гарсия. Това бе втора поредна победа за баските и шести мач без загуба. Така те вече са на три точки пред 18-ия Райо Валекано.

Севиля пък изостана на пет точки от втория Атлетико Мадрид.