Атлетико - Ювентус
Хименес празнува гола си

Дори и ВАР не попречи на Атлетико да бие Юве

Атлетико Мадрид взе много солиден аванс от Ювентус, след като спечели с 2:0 първия мач в Шампионската лига. И двата гола бяха дело на централни защитници след статични положения. Дющекчиите обаче трябваше да изтърпят две намеси на ВАР в тяхна време, преди да се зарадват. Първо бе отменена дузпа, а после и гол на резервата Алваро Мората.

Все пак обаче в 78-а минута Хосе Мария Хименес стигна до отбита топката и вкара за 1:0. Преди това Манджукич блокира удара на Мората. В 83-а минута Диего Годин вкара за 2:0. Той пък се разписа след рикошет в Кристиано Роналдо. Уругваецът се разписа в Шампионската лига за първи път от 2014-а насам.

Иначе португалецът имаше най-добрият шанс за бианконерите. Неговият шут от пряк свободен удар обаче бе спасен от Ян Облак.

Двама от Атлетико наказани за реванша

Тимът на Диего Симеоне ще бъде без двама титуляри в ответния мач в Торино. Заради натрупани картони ще отсъстват нападателят Диего Коста и халфът Томас Парти. Юве пък ще е без левия бек Алекс Сандро. Реваншът е на 12 март.