Атлетик - Гранада

Атлетик победи Гранада за купата – ВИДЕО

Атлетик Билбао победи Гранада 1:0 в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на Испания. Двубоят се игра на стадион „Сан Мамес“ в Билбао пред 48 000 зрители. Реваншът е на 5 март в Гранада.

Автор на единственото попадение в двубоя стана крилото на баския тим Икер Муниаин. Той се разписа в 42-ата минута. Гол на десния бек на баските Андер Капа в 60-ата минута бе отменен след намеса на ВАР.

Иначе първото положение бе в полза на гостите, но след това те се прибраха назад. Иняки Уилямс и Муниаин имаха няколко шанса преди Атлетик все пак да вкара за 1:0. След почивката Гранада заигра с трима в защита, но и това не помогна. Баските продължаваха да създават положения и да ги изпускат. До края жълти картони получиха Дани Гарсия и Солдадо, което означава, че ще пропуснат реванша.

В другия полуфинал спорят Реал Сосиедад и Мирандес. Първият мач между тези тях ще се играе днес в Сан Себастиан.