Атлетик Билбао - Реал Сосиедад

Атлетик Билбао взе баското дерби – ВИДЕО

Атлетик Билбао спечели баското дерби с Реал Сосиедад от третия кръг на Ла Лига. Домакините триумфираха след 2:0 у дома на стадион „Сан Мамес“.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починаата дъщеричка на Луис Енрике.

И двата гола паднаха още в началото. Иняки Уилямс откри резултата в 11-ата минута, а Раул Гарсия оформи крайното 2:0 в 28-ата. Уилямс изигра 122-и пореден мач за баския клуб. Това е най-продължителната серия за полеви играч през XXI век.

Между двете попадения гостите искаха дузпа, но не я получиха. След консултация с ВАР реферът отсъди пряк свободен удар. След почивката той отмени и гол за Реал Сосиедад. Причината – засада.

Така Атлетик Билбао продължава без загуба в настоящия сезон. Червено-белите стартираха с победа над Барселона с 1:0 с гол в самия край. Във втори кръг те направиха 1:1 в гостуването си на Хетафе. Така тимът на Гайска Гаритано води в класирането със седем точки, а Реал Сосиедад с 4 е на девето място.

В друг мач от кръга Севиля и Селта Виго не излъчиха победител – 1:1. Домакините имаха много повече положения, но ги изпуснаха. Те откриха чак в 81-а минута. Селта обаче изравни три минути по-късно с гол на Денис Суарес – първи за него за галисийците.