Атлетик Билбао - Хетафе

Атлетик Билбао вкара пет гола на Хетафе – ВИДЕО

Атлетик Билбао разби Хетафе с 5:1 у дома в последния мач от 20-я кръг на Ла Лига. Това беше първи двубой за баските, след като взеха Суперкупата на Испания.

На „Сан Мамес“ гостите поведоха в резултата чрез Марк Кукурея. Той се разписа още в 18-ата секунда и вкара най-бързият гол на този стадион. Атлетик обаче бързо отговори на удара и изравни в 12-та минута чрез Раул Гарсия. Той вкара след пас на капитана Мунаин. Хетафе имаше нов шанс да излезе напред, но Хайме Мата пропусна дузпа в 29-та минута. Унай Симон спаси удара на Мата от бялата точка.

След почивката домакините бяха пълни господари на терена и стигнаха до още четири попадения. Йерай Алварес вкара за 2:1, като това беше първият му гол за клуба. След това Раул Гарсия и Мунаин повториха комбинацията помежду си за 3:1. Алекс Беренгер с първото си докосване засече центриране на Уилямс и вкара за 4:1. А Оскар де Маркос оформи крайното 5:1 с първия си гол в последните два сезона.

След този успех Атлетик се изкачи до девето място в класирането с 24 точки. Хетафе заема 13-та позиция с точка по-малко.