Атлетик Билбао - Барселона
Снимка: twitter.com/athleticclub

Атлетик Билбао изпусна да бие Барселона

Атлетик Билбао изпусна да бие Барселона и стигна само до 1:1 в мач от втория кръг на Ла Лига. Каталунците не играха добре, а домакините изпуснаха доста положения.

Нето спаси вратата си на няколко пъти след удари на Иняки Уилямс. Сансет пък уцели греда. Жерар Пике пък получи травма и беше сменен принудително. Влезлият на негово място Роналд Араухо вкара със задна ножица в продължението на първото полувреме. Голът обаче не беше зачетен заради нарушение на Мартин Брайтвайт.

В началото на второто полувреме Атлетик поведе с гол на Иниго Мартинес. После Френки де Йонг уцели греда за гостите. Те все пак изравниха четвърт час преди края чрез новото попълнение Мемфис Депай. Той се разписа със силен шут от средна дистанция. Депай имаше шанс дори да вкара за 1:2, но не уцели вратата. В продължението Барселона остана с човек по-малко – Ерик Гарсия получи директен червен картон за нарушение срещу Нико Уилямс.

„Не ми харесва да говоря за постоянно за това, но все пак говорим за най-добрия в света. Опонентите ни се страхуваха повече, когато Меси беше тук. Ако дадеш топката на Лео, обикновено той не я губи. Сега се усещаше, че Меси вече не е тук. Знаем го, но няма как да го променим“, коментира треньорът на Барса Роналд Куман.