Атлетик Билбао - Барселона
Снимка: twitter.com/athleticclub

Атлетик Билбао изхвърли Барселона от купата

Атлетик Билбао победи Барселона с 3:2 след продължения и изхвърли каталунцитеот турнира за купата. Баските взеха реванш за финала от миналия сезон, който загубиха именно от Барса.

Герой за Атлетик беше Икер Мунуаин. Той вкара два гола и асистира за третия. Именно Мунуаин откри още във втората минута с много красиво изпълнение. В 20-ата минута Феран Торес изравни с първия си гол за Барселона.

Иниго Мартинес вкара за 2:1 в 86-ата минута. После попадение на Беренгер за 3:1 беше отменено от ВАР. Барса не се предаде и изравни в добавеното време чрез Педри. Така се стигна до продължения. Мунуан вкара от дузпа в 105-ата минута за 3:2. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Жорди Алба.

Отпадането означава, че Барселона остава само с един реалистичен шанс за трофей – този от Лига Европа. В Ла Лига тимът на Шави е шести, на 17 точки зад Реал Мадрид.