Атлетико - Валенсия

Атлетико обърна Валенсия с 3:1 – ВИДЕО

Атлетико Мадрид обърна Валенсия с 3:1 в среща от 20-я кръг на Ла Лига. Така дюшекчиите си върнаха аванса от седем точки на върха на класирането. Тимът на Диего Симеоне записа седма поредна победа в първенството.

Гостите успяха да поведат на „Уанда Метрополитано“ с попадение на Урош Рачич. 22-годишния сръбски полузащитник се разписа в 11-ата минута. Той вкара с великолепен удар първия си гол в испанското първенство. Само десет по-късно обаче португалецът Жоао Феликс възстанови равенството в 23-ата мин.

След почивката Атлетико пое инициативата и притисна сериозно опонента си. Дюшекчиите бяха много по-остри и конструктивни в атака и стигнаха до два гола. В 54-ата минута се отличи Луис Суарес – 2:1. Така уругваецът вкара седми гол в последните седем срещи. В 72-ата Анхел Кореа затвърди победата на тима от Мадрид – 3:1.

Така Атлетико събра 47 точки, а най-близкият му преследвач Реал Мадрид има 40 точки. Освен това Реал е играл мач повече.