Атлетико - Севиля

Атлетико увеличи аванса си на върха – ВИДЕО

Атлетико Мадрид увеличи преднината си на върха на Ла Лига на четири точки. Лидерът в класирането победи Севиля с 2:0 у дома в отложен мач от четвъртия кръг. Това беше първа загуба за гостите от 10 срещи.

На „Уанда Метрополитано“ домакините започнаха силно и поведоха още в 17-та минута чрез Анхел Кореа. Той се разписа след подаване на Киърън Трипиър. Трипиър играе докато Атлетико обжалва наказанието му за нарушаване на правилата за залагане. Гостите от Андалусия натиснаха, търсейки изравняване, но не успяха да преодолеят отбраната пред Облак. Севиля имаше 13 удара към вратата, но само два точни. Тимът на Диего Симеоне сложи точка на спора в 76-та минута, когато Саул Нигес направи 2:0. Това беше първият му гол за сезона.

По този начин Атлетико вече има 41 точки, четири повече от втория Реал Мадрид. Освен това дюшекчиите са изиграли и два мача по-малко от градския си съперник. Лидерът в класирането също така е допуснал едва шест гола в 16 мача. Севиля заема шеста позиция в подреждането с 30 точки.

В друг мач от миналата вечер Гранада победи Осасуна с 2:0.