Атлетико - Кадис

Атлетико отнесе изненадата Кадис с 4:0 – ВИДЕО

Атлетико Мадрид победи Кадис с 4:0 в двубой от 9-и кръг на Ла Лига. До този момент гостите имаха само победи навън, включително срещу Реал Мадрид, и не бяха допускали гол.

Жоао Феликс откри резултата в 8-ата минута след асистенция на Маркос Йоренте. Той се възползва от грешка на вратаря Ледесма, който подари топката на Йоренте. Самият Йоренте удвои преимуществото на домакините в 22-ата мин.

Луис Суарес покачи на 3:0 в 51-ата минута. Това беше пети гол за него през сезона.  Феликс вкара за 4:0 в допълнителното време. Преди това Кондогбиа дебютира за дюшекчиите след трансфера си от Валенсия.

С актив от 17 точки Атлетико се изкачи на върха в таблицата, а Кадис остава на шесто място.

Серията на дюшекчиите без загуба в първенството нарасна на 23 срещи. За последно тимът загуби от Реал на 1 февруари тази година (0:1). След това отборът на Чоло Симеоне записа 14 победи и 9 равенства. Най-дългата подобна серия в Ла Лига е на Барселона. През 2017 и 2018 г. каталунците не загубиха в продължение на 43 мача.