Атлетико Мадрид - Барселона
Снимка: twitter.com/Atleti

Атлетико Мадрид се справи с Барселона

Шампионът в Испания Атлетико Мадрид се изравни по точки на върха с Реал Мадрид, след като победи Барселона. Дюшекчиите спечелиха с 2:0, като можеха да вкарат и още.

Тома Лемар откри резултата в 23-ата минута, а Луис Суарес вкара за 2:0 в 44-ата минута. Така той се разписа срещу бившия си отбор. Лемар и Луис Суарес си размениха асистенции за попаденията. Чоло Симеоне пусна в игра и друг бивш играч на Барса – Антоан Гризман.

Загубата е първа за Барселона в Ла Лига след три победи и три ремита. Каталунците остават на пет точки зад Атлетико, като имат и мач по-малко. Те също имаха положения за гол – при 0:1 Коутиньо и Де Йонг изпуснаха. При 0:2 Облак извади отличен удар на Коутиньо. Това обаче беше единственият реален шанс на гостите след почивката.

Треньорът на Барселона Роналд Куман вероятно ще остане на поста въпреки загубата. Няколко часа преди мача президентът Жоан Лапорта заяви, че е взел решение Куман да продължи да води отбора.

Атлетико атакуваше по-често в началото на мача. Тома Льомар опита удар от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата. Малко по-късно Жоао Феликс също пробва изстрел, но отново без успех. В 23-ата минута „Атлетико“ поведе, след като Льомар беше изведен от Луис Суарес. Бившият нападател на „Барселона“ беше близо до втори гол пет минути по-късно, но не уцели вратата. В следващите минути гостите натиснаха и имаха 69% владение на топката.