Атланта победи Портланд и спечели титлата в МЛС – ВИДЕО

Атланта Юнайтед спечели МЛС във втория си сезон като клуб. Тимът надигра с 2:0 Портланд Тимбърс във финала, игран на стадион „Мерцедес Бенц“ в Атланта.

Определеният за MVP отбора Джоузеф Мартинес откри резултата в 39-та минута. Това бе 35-и гол за него от началото на 2018 година. Преди това Мартинес претендираше за дузпа, но такава не бе отсъдена. Мигел Алмирон също имаше шанс, след като засече центриране на Грег Гарза. Вратарят на Портланд Джеф Атинела обаче спаси по блестящ начин.

Малко преди почивката Тимбърс получиха първия си реален шанс да застрашат вратата на съперника. Стражът на домакините Брад Гузън обаче отрази изстрел с глава на Джереми Ебобисе.

Титла за Херардо Мартино за прощаване с Атланта

Аржентинският защитник Франко Ескобар удвои преднината на домакините в 54-та. Асистенцията бе на Мартинес.

Това бе и последният мач на Херардо „Тата“ Мартино начело на Юнайтед. Треньорът вече обяви, че поема мексиканския национален отбор.