Аталанта взе точка от Юве, Наполи разби Интер

Ювентус - Аталанта
Иличич вкарва за 0:1

Аталанта взе много важна точка към историческо участие в Шампионската лига. Тимът от Бергамо направи 1:1 с Ювентус и вече е трети в класирането. За това помогна и Наполи, който разби Интер с 4:1 в последното си домакинство за сезона. Така колосът от Милано падна на четвърта позиция. Двата тима в синьо и черно имат по 66 точки. Милан е пети с 65, шестият Рома има 63 и няма шанс да се пребори за Топ 4.

Ювентус - Аталанта, Роналдо
Роналдо получи наградата за най-добър играч в Серия А през сезона

Това бе последното домакинство на Масимилиано Алегри, но гостите не бяха в настроение за подаръци. Дори напротив. Аталанта откри в 33-а минута чрез Иличич. Бианконерите натиснаха след паузата, но стигнаха до гол чак в края. Негов автор бе Марио Манджукич. В самия край Юве остана с 10 души – резервата Бернардески бе изгонен.

Женският тим на Ювентус с титлата
Ювентус представи Рамзи

Преди двубоя шампионът на Серия А представи официално Аарън Рамзи. Той изгледа и сблъсъкът от трибуните. На почивката пък женският тим на клуба получи първото си скудето. А за финал Андреа Бардзали, който се отказва, бе изпратен със сълзи и аплодисменти.

Наполи отнесе Интер

В другия късен мач вторият Наполи наказа лошо Интер. Южняците откриха чрез Зиелински още в 16-а минута. Той се възползва от отличен пас на Фабиан Руис. Вторият гол падна след час игра – Кайехон изведе Мертенс за 2:0. Десет минути по-късно Руис се разписа за 3:0, а в 78-а пак той вкара и четвъртият гол. Интер върна един от дузпа чрез Икарди в 81-а минута.

Какво предстои в последния кръг

Аталанта приема Сасуоло, който вече не играе за нищо. Интер пък е домакин на 17-я Емполи. Гостите са в серия от три победи и още една им гарантира оцеляване. Една точка по-малко от Емполи има Дженоа, който гостува на Фиоретина. Милан гостува на СПАЛ и трябва да спечели и да се надява на грешка на градския си съперник или Аталанта.