Аталанта е вторият финалист за купата на Италия

Аталанта - Фиорентина
Гомес бележи победния гол

Аталанта стана вторият финалист в турнира за купата на Италия. Тимът от Бергамо се справи с 2:1 с Фиорентина в реванша и се класира напред с общ резултат 5:4. Съперник на бергамаските в битката за трофея е Лацио. Вчера орлите изхвърлиха Милан след победа с 1:0 на „Сан Сиро“. Финалът е на 15 май в Рим.

Виолетовите откриха още в третата минута чрез Луис Муриел, който бе изведен отлично от Киеза. Малко по-късно самият Киеза имаше отличен шанс да вкара за 0:2, но не успя да преодолее Голини. Верету повтори упражнението в 11-а минута. В следващата атака гостите бяха наказани. Иличич бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият реализира с лекота за 1:1. Словенецът не се разписвал в турнира от 2014-а година. Тогава той вкара за Фиорентина срещу Сиена при победата с 2:1. До края на първата част и двата тима имаха още положения, но повече попадения нямаше.

Аталанта доминира и бележи

След почивката ситуацията не се промени – и двата отбора нападаха яростно. Първо Голини обаче отчая Муриел, а после Лафонт попречи на Иличич. След това вратарят на гостите спря и Гомес, и Сапата, и Пасалич. И той обаче не успя да попречи на нерадзурите в 69-а минута. Тогава Гомес вкара за 2:1. До края тимът на Монтела натискаше, но най-добрият шанс се откри пред домакините. Лафонт обаче спря Гомес. Единственият проблем за бергамаските може да се окаже травмата на Иличич. Той бе заменен пет минути преди края от Мансини.