Лече - Аталанта

Аталанта вкара 7 гола за трети път през сезона – ВИДЕО

Аталанта разгроми Лече със 7:2 като гост на стадион „Виа Дел Маре“ в двубой от 26-и кръг на Серия А. Резултатът на почивката бе равен, но гостите се развихриха през второто полувреме.

Това бе трети случай през сезона, в който бергамаските вкараха седем гола в един мач. Предишните жертви бяха Удинезе (7:1) през октомври и Торино (7:0) през януари. Преди този сезон синьо-черните имаха само един мач, в който бяха вкарвали седем пъти – през 1952-а.

Гостите от Бергамо поведоха благодарение на автогол на Джулио Донати в 17-ата минута. В 22-ата Дуван Сапата увеличи преимуществото на Аталанта. И двете попадения дойдоха след корнери, изпълнени от Иличич. Домакините обаче успяха да се върнат в мача – точни до края на полувремето бяха Сапонара и Донати.

През втората част Аталанта поведе с 3:2 чрез Йосип Иличич в 47-ата минута. После на два пъти се разписа Сапата (54, 62). А до края вкараха Луис Муриел (87) и Руслан Малиновски (92). Аталанта е на четвърто място в класирането, на шест точки от третия Интер. Тимът е вкарал 70 гола до момента през сезона –  с 10 повече от следващият най-резултатен тим. Това е само със 7 по-малко, отколкото бергамаските реализираха през миналото първенство. Тогава те бяха най-резултатният тим в Серия А.

Тестваха феновете на Аталанта за коронавирус

Запалянковците на гостуващия тим минаха специални тестове за температура преди да влязат на стадиона. Причината е върлуващият в Италия коронавирус. Над 1000 души вече са заразени, смъртните случаи са 34.