Аталанта - Удинезе

Аталанта унижи Удинезе със 7:1 – ВИДЕО

Аталанта разгроми гостуващия Удинезе със 7:1 в среща от 9-ия кръг на серия А. Това бе сблъсък между най-силната атака и най-добрата защита в Италия. Гостите обаче нямаха никакъв отговор на развилнялите се бергамаски.

Удинезе поведе чрез Стефано Окака (11), но Йосип Иличич (21) набързо изравни. В 32-та минута Николас Опоку получи втори жълт картон и гостите останаха с човек по-малко. До края на полувремето Луис Муриел (35) от дузпа и отново Иличич (43) направиха обрата пълен.

През втората част за Муриел се разписа още на два пъти за Аталанта (47, 75 д.). Така той записа хеттрик. Марио Пашалич (52) и Амад Траоре (83) докараха нещата до 7:1. Така Аталанта се възползва от грешките на Ювентус и Интер и съкрати разликата до върха. Тимът е на трето място с 20 точки, Интер има 22, Юве – 23.

Наполи не успя да победи СПАЛ

Наполи допусна грешна стъпка и завърши само 1:1 при визитата си на закъсалия СПАЛ. Във Ферара Аркадиуш Милик (9) даде ранен аванс на гостите. Малко по-късно Ясмин Куртич (16) обаче изравни. Така тимът на Карло Анчелоти остава на четвърто място със 17 точки.

В друга среща Торино и Каляри също не се победиха и завършиха 1:1.