Милан - Аталанта

Аталанта шокира Милан, Интер също се издъни – ВИДЕО

Аталанта сложи прът в колелата на Милан, след като изненада лошо лидера в Серия А. Бергамаските спечелиха с 3:0 на „Сан Сиро“ и нанесоха втора загуба на Милан през сезона. Вторият Интер обаче се не възполва от това и взе само точка от визитата си в Удине. Така разликата на върха от три точки намаля на две – 43 за Милан, 41 за Интер. Рома е трети с 37 точки след драматичен успех над Специя. Аталанта е четвърти с 36 точки.

Гостите играха много по-добре от росонерите и заслужено поведоха в 26-ата минута. Тогава Ромеро вкара след центриране от корнер на Госенс. Златан Ибрахимович пропусна да изравни за Милан, но като цяло домакините нямаха много шансове. В 53-ата минута Иличич от дузпа вкара за 0:2. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Кеси. Десетина минути преди края Сапата направи 0:3, като се реваншира за два пропуска преди това.

За Милан дебют направи Марио Манджукич, но и той не успя да помогне.

Интер не вкара гол на Удинезе

Удинезе обаче не позволи на Интер да настигне градския си съперник. Няколко дни, след като спряха Аталанта, бианконерите спряха и Интер. Удинезе няма победа вече в 9 срещи в Серия А, но в последните две направи 0:0 с втория и четвъртия. Нерадзурите имаха повече положения, повече удари и сериозно предимство във владеенето на топката, но не стигнаха до гол.