Ливърпул - Аталанта

Аталанта шокира Ливърпул на „Анфийлд“

Аталанта спечели изненадващо на „Анфийлд“ и завърза сериозно интригата в Група D на Шампионската лига. Италианският тим победи Ливърпул с 2:0, вкарвайки два гола за четири минути. Така бергамаските събраха седем точки, колкото има и Аякс. Червените имат 9 точки, а Мидтиланд е последен с 0. Още една победа до края обаче все пак ще класира напред шампиона на Англия.

Юрген Клоп заложи на много променен състав и това му изигра лоша шега. Мърсисайдци завършиха без точен удар във вратата на своя съперник. Мохамед Салах, който се завърна, след като се възстанови от коронавирус, изпусна най-чистото положение за домакините през първото полувреме.

След почивката Йосип Иличич и Робин Госенс вкараха в 60-ата и 64-ата минути за 0:2. Клоп реагира веднага, правейки четири смени, но това не помогна. Така Аталанта нанесе първа домакинска загуба на Ливърпул от септември 2018-а насам.

В другия мач в групата Аякс победи Мидтиланд с 3:1. Хравенберх, Мазрауи и Кампос вкараха за 3:0 преди Мабил да намали в края от дузпа. Божидар Краев влезе в игра в 69-ата минута.